CSC KOMPOZİT'E HOŞGELDİNİZ

Şirketimizin kuruluşu 1993 yılına dayanmaktadır. 2010 yılında ise marin odaklı kompozit üretimi firmanın ana konsantrosyonu olmuştur.

Firmamız bütçe ve proje kriterleri doğrultusunda farklı kalıp sistemlerinin tasarım ve üretimleri ile  kalıp üzerinden el yatırması, infüzyon, RTM ve prepreg olarak parça üretim olanaklarına sahiptir.

Tasarım ve mühendislik konusunda, sektörün liderlerinden, SolidWorks ve Hullscant başta olmak üzere bir çok yazılım uygulaması kullanılmaktadır.

Her zaman yenilikleri araştırmak ve üretimde bu yenilikleri hayata geçirmek; ayrıca mevcut uygulamaları optimize etmek, kaliteyi artırırken ürün maliyetlerini ve üretim süresini minimize etmek CSC’nin ana vizyonudur. Bu sebeple bir çok projede danışmanlıklar alınarak dünya trendleri takip edilmektedir.

Söz konusu danışmanlıkların başında, Amerika Kupası, Vendee Globe, TP52 gibi sınıflarda yarışan takımlar için tekne üretimi gerçekleştirmiş, Tony EVANS ve infüzyon konusunda dünya çapında en yetkin kişilerden olan, Teun de VRIES sayılabilir.

CSC, uzun süredir lider yarış teknesi tasarım ofislerinden olan Ker Yacht Design ile yakın şekilde çalışmaktadır. Bu işbirliği sayesinde yurtdışına bir çok yarış teknesi ve bunlar için başta salma olmak üzere bir çok komponent üreterek ihraç etmiştir.

5 adet KYD tasarımı Bolt37, şu ana kadar kendi boyunda üretilmiş en sofistike yarış teknesi olan ve Rolex Middle Sea Race 2016 IRC1 birincisi Infiniti 46 Team Maverick, Açıkdeniz yarışları ve uzun seyahatler için Marc Lombard Yacht Design tarafından tasarlanmış IRC 46 Pata Negra, Provezza TP52 salma torpili, Farr55 Orient Express6 karbon dümen mil ve palaları, TP52 Pace (İngiltere), Ker53 salma konstrüksiyonu, Shipman 60 karbon hardtop, Benetti 52m. Karbon fiber davit vinç, megayatlar için karbon tente ayakları, karbon fiber megayat bumbası gibi üretimler başarı ile kısa sürede gerçekleştirilip sahiplerine teslim edilmiştir.

İngiltere, Amerika, Hollanda, Slovenya başta olmak üzere, ihracat gerçekleştirdiğimiz müşterilerden, istenirse, referans verilebilir.

Haberler

26.10.2016

CSC Composites built Infiniti 46 Team Maverick finished Rolex Middle Sea Race and won IRC Class1 with only 7 people onboard ! Well done guys! http://rolexmiddlesearace.com/results/?RaceEventID=32&RaceID=53&divisionID=72&classID=159&TransitPointID=23

20.12.2016

CSC Composites built Infiniti 46 Team Maverick finished 2900 NM RORC Transatlantic race, first in canting keel class and 2nd in IRC overall. Congrulations to skipper Olly Cotterel and his team http://rorctransatlantic.rorc.org/2016-race-updates/maverick-blasts-into-grenada.html